cesnecka-recept-podle-babickyČesnečka? Recept podle babičky pana Waltera se objevil také v kulinářském pořadu Kluci v akci. Přiznám se, že do mojí česnečky podle babičky přidávám vařený brambor, česneková polévka z pořadu Kluci v akci je ale netradiční mimo jiné také tím, že při servírování se do česnečky umisťuje lžíce šťouchaných brambor. Ty se pak pěkně v polévce rozpouštějí.

A protože mne recept Kluků v akci na tuto česnečku zaujal, rozhodla jsem recept hned odzkoušet. Nelituji a doporučuji.

Jak začít?

Česnečka v receptu podle babičky pana Waltera má kořeny v Plzni. Filip Sajler z pořadu Kluci v akci polévku označil za „obyčejnou, ale lahodnou“. Oprávněně, s televizním kuchařem mohu jen souhlasit. Česnečka je – jak už je u česnekových polévek zvykem – nenáročná na suroviny, chuťově a vzhledově je poezií na jazyku.

Na 6 porcí česnečky na sádle orestujeme nadrobno nakrájenou cibuli, použijeme přibližně 6 až 8 středně velkých cibulí. Nejprve si ale uvaříme brambory společně s libečkem z vlastní zahrádky a kmínem. Jak věrně vědí babky kořenářky, libeček zlepšuje chuť a významně podporuje trávení stimulací tvorby trávicích šťáv a enzymů a rovněž tvorbou žluče, slinivkových a střevních sekretů. Díky tomu má libeček vliv na snížení nadýmání, zvláště u starších lidí.

TIP: Pěstování bylinek doma a na zahrádce – různé rady, nápady

Česnečka z tuzemského česneku. Hezky česky

cesnecka-s-bramboremV druhém hrnci jsem na plotně rozpustila domácí sádlo a na něm orestovala cibuli. Pak jsem zhruba dvě třetiny cibule odložila stranou na talířek. Do hrnce jsem přidala na kostičky nakrájené, voňavoučké uzené maso (cca 10 dkg) a chvilku restovala s cibulí.

Hrnec se pak zalije vývarem z brambor a nechá provařit. Vmícháme česnek (osm stroužků) utřený s cibulí. Kdo nepěstuje česnek jako jako já na zahrádce, použije kupovaný. Přiznám se, že jsem velká propagátorka v tuzemsku vypěstovaného česneku. Rozdíl oproti tomu čínskému nebo španělskému opravdu poznáte. Tvrdím, že když už vařit česnečku, tak poctivě, z poctivých surovin.
Brambory šťoucháme s odloženou orestovanou cibulí a je hotovo.

  Šípková omáčka: Sedm osvědčených receptů na tradiční omáčku z šípků

Servírování česnečky

A přichází ten kouzelný okamžik, na který jsem se opravdu těšila. Na talíř jsem nejprve položila lžící odebrané šťouchané brambory a zalila polévkou. Takto podávaná polévka nejenže vypadá skvěle, ale jak předeslali Kluci v akci už ve svém pořadu, chutná lahodně. Doporučuji ochutnat i těm kuchařkám a kuchařům, kteří také lpí na svých rodinných receptech a zvyklostech jako já.
Dobrou chuť!

  • Česnek na česnečku: Foto zdroj: pixabay.com/cs/%C4%8Desnek-aromatick%C3%BD-z%C3%A1pach-139660/
  • Brambory: Foto zdroj: pixabay.com/cs/brambor-va%C5%99it-hrnec-j%C3%ADst-potraviny-544073/
http://makova-panenka.cz/wp-content/uploads/2015/08/cesnecka-recept-podle-babicky.jpghttp://makova-panenka.cz/wp-content/uploads/2015/08/cesnecka-recept-podle-babicky-150x150.jpgzezahradkyPoctivé polévkyčesnečka,česnečka polévka,česnečka recept,česnečka recept podle babičky,česnečka s bramborem,česnek recepty,česneková polévka,česneková polévka s bramborem,domácí česnečka,Kluci v akci,polévka česnečka nejlepší,recepty Kluci v akci,staročeská česnečka,vynikající česnečkaČesnečka? Recept podle babičky pana Waltera se objevil také v kulinářském pořadu Kluci v akci. Přiznám se, že do mojí česnečky podle babičky přidávám vařený brambor, česneková polévka z pořadu Kluci v akci je ale netradiční mimo jiné také tím, že při servírování se do česnečky umisťuje lžíce šťouchaných...Blog o zahradničení, pěstování a receptech