skvarkova-pomazanka-kluci-v-akci

Kluci v akci – škvarková pomazánka podle babičky. „Škvarková pomazánka nás vnitřně vybaví dostatkem tuku na to, abychom vydrželi silvestrovské násilí,“ úsměvně vyzdvihuje škvarkovou pomazánku jako silvestrovskou chuťovku kuchař Filip Sajler z pořadu Kluci v akci. Domácí pomazánku ze škvarek, cibulky a beraních rohů si však podle tohoto receptu můžete udělat kdykoli, kdy dostanete na ni chuť.

Recept na škvarkovou pomazánku jako od babičky je jednoduchý, hravě jej zvládne i ten, který pomazánku bude dělat poprvé.

  • Na 20 porcí si připravíme 100 g škvarků, jednu malou cibuli, 10 malých nakládaných cibulek, dva stroužky česneku (nejlépe českého původu), snítku kudrnky (petrželky), 80 g měkkého tvarohu nebo termizovaného sýra, pět větších beraních rohů, chleba.
  • Přípravu škvarkové pomazánky začněme tím, že si jednu menší cibuli oloupeme, očistíme a nadrobno nakrájíme.
  • Škvarky (nejlépe domácí škvarky, pokud je máme po ruce) rozsekáme v mlýnku a rozpustíme na rozehřáté pánvi. Jenom tak lehce uvolníme a orestujeme na nich cibuli do zlatohněda. Mezitím se začne linout krásná vůně.
  • Malé nakládané cibulky a česnek nastrouháme na struhadle, nasekáme kudrnku a nakládané beraní rohy. „Důležité je, že opečená cibule krásně zesládne, naložená cibulka dodá škvarkové pomazánce štiplavost a česnek ji úžasně provoní,“ doplňuje Ondřej Slanina v pořadu Kluci v akci.
  • Přidáme do pánve se škvarky a cibulí. Osolíme a opepříme. Promícháme vařečkou, přidáme tvaroh nebo nějaký jiný termizovaný sýr. Promícháme ještě jednou a hotovou škvarkovou pomazánku necháme odležet. Podáváme s chlebem.

Foto špeku: de.wikipedia.org/wiki/Datei:Schweinebauch-2.jpg

http://makova-panenka.cz/wp-content/uploads/2015/07/skvarkova-pomazanka-kluci-v-akci.jpghttp://makova-panenka.cz/wp-content/uploads/2015/07/skvarkova-pomazanka-kluci-v-akci-150x150.jpgzezahradkyDomácí pomazánky, paštikyKluci v akci,Kluci v akci recepty,nejlepší škvarková pomazánka,pomazánka ze škvarků,recept na domácí škvarkovou pomazánku,recepty ze škvarků,silvestrovské občerstvení,silvestrovské pohoštění,silvestrovské pohoštění recepty,škvarková pomazánka,škvarková pomazánka kluci v akci,škvarková pomazánka podle babičky,škvarková pomazánka receptKluci v akci – škvarková pomazánka podle babičky. „Škvarková pomazánka nás vnitřně vybaví dostatkem tuku na to, abychom vydrželi silvestrovské násilí,“ úsměvně vyzdvihuje škvarkovou pomazánku jako silvestrovskou chuťovku kuchař Filip Sajler z pořadu Kluci v akci. Domácí pomazánku ze škvarek, cibulky a beraních rohů si však podle tohoto receptu...Blog o zahradničení, pěstování a receptech