Tento článek Makové panenky je užitečný. Uložte si ho.

Nejlepší recept na pečeného pstruha? To není jen pstruh na másle pečený v troubě.  Pečený pstruh, recepty. • Kde vzít pstruha, a nekrást? • Co se pstruhem, když není vykuchán? • Mýty kolem pstruha – kdo je vytváří? • Pečení pstruha v troubě. • Nejlepší recept na pstruha – potvrzeno rybáři i kuchaři. • To tu ještě nebylo: 17 receptů na pečeného pstruha! • Po mlynářsku, po francouzsku i tatranský pstruh s brambory. •

1_pstruh-na-masle-v-troube

Pro svou jemnou a neutrální chuť je pstruh velmi oblíbenou a často konzumovanou sladkovodní rybou. Říká se, že nejchutnější maso je z letních výlovů pstruha. V našich přírodních podmínkách a při přetrvávající situaci na českém “rybím trhu”, se nemusíme obávat, že by se nám pstruh přejedl. Proto, když už se k nějaké té stříbrné rybce dostaneme, měli bychom s ní nakládat jako se vzácnou delikatesou.

Pstruh ryba nejznámější, a přece tak vzácná

Pstruh, nejznámější sladkovodní ryba, vyniká jemnou chutí a je i cenným rybářským úlovkem. Pstruh obecný (říční, potoční, jezerní) se u nás vyskytuje častěji než pstruh duhový, který k nám byl dovezen koncem 19. století. K mání je pstruh čerstvý, dodávaný na ledu, někde i pstruh živý, nebo naopak zmrazený či zpracovaný na filety.

Potíž je v tom, že je v Česku jen málo míst, kde by člověk ke pstruhovi přišel.

  • V horských a podhorských oblastech místy sídlí firmy zabývající se komerčním chovem pstruhovitých ryb. Tam lze v určitá období pstruha koupit. Proslulá je třeba pstruží farma v Bělé.
    Víte, kde další pstruží farmy jsou?
    Máte auto a čas tam zajet?
    Připočítáte k (nemalé) ceně ryb ještě náklady spojené s cestou k sádce?
  • Jinou možností je nákup čerstvého pstruha ve specializovaných prodejnách. Pokud ale bydlíte mimo hlavní (zemské, krajské) město, platí totéž co o cestě k sádce.

2_pstruh-recepty

O něco lépe jsou na tom rodiny rybářů. Jenže ani ti (za předpokladu, že rybář  chodí na pstruhy) nemohou mít čerstvého pstruha celoročně. “Prováděcí vyhláška k zákonu o rybářství (č. 197/2004 Sb.) stanovuje dobu hájení u pstruha obecného od 1. září do 15. dubna.” Nebo jinak: Pstruha lze lovit od poloviny dubna do konce srpna.

Z toho všeho plyne, že je u nás pstruh rybou vzácnou. A chceme-li alespoň tu a tam “oblíznout”, není možno brát v potaz všechny mýty, které se ke zpracování pstruha vážou a jsou publikovány ve společenských magazínech.

otazniky_pstruh_pixabay1_mp

„Pstruha rozhodně, pstruha zásadně, pstruha v žádném případě…“

Kdybych se dočetla, že:

  • pstruha v žádném případě nemáčíme v kyanidu sodném,
  • že pstruha rozhodně nedáváme děcku do kolébky na hraní,
  • že pstruhem zásadně nepodkládáme viklající se nábytek,
  • ani náhodou pstruha nepřibalujeme do cestovního kufru
  • a nikdy pstruhem nezajišťujeme zadní kolo vozu při parkování do kopce,

pak všechna ta silná slova zákazů pochopím. Jestliže se ale na internetu ve všelijakých „listech pro paní a dívky“ dočítám imperativní varování typu:

  • Pstruha jezte zásadně čerstvě zabitého!
  • Pstruha nikdy nezmrazujte!
  • Pstruha rozhodně, ale rozhodně musíte dělat s hlavou a s očima!
  • Pstruha nikdy před úpravou nerozřezávejte!

vyvstanou mi v hlavě barevné otazníky: „Proč?“

  • Rada, kterou se nestydím „radit“: Když se chceme dozvědět o úpravě ryb od A do Zet, je nejlepší vyhledat specializované rybářské stránky. Na nich rybáři mezi sebou proberou úplně všechno, od nástrah po vaření. A jestli by se tam náhodou objevil nějaký „přemoudřelý blábol“, ostatní rybáři jej hned odhalí a autorovi dají pěkně za uši. Třeba kdyby tam někdo přišel s příkazem, že se pstruh zásadně nemrazí, rozhodně nefilíruje – a tak.

3_recept-na-pstruha

Kolik váží jeden pstruh

Pstruh není žádná velryba. Ačkoliv byl uloven třiadvacetikilový exemplář pstruha duhového, bylo to v roce 1966 a v Kanadě. Pro kuchyňské zpracování se nejlépe hodí pstruzi vážící okolo 300 gramů. Na jednu porci pro dospělého tedy počítáme jeden kus pstruha.

To je také dobré vodítko pro ty, kdo mají zábrany dát si pstruha v restauraci, protože uvedená cena nebývá přesná.

  • Buď je deklarována cena za 100 g (samozřejmě s povinností odebrat rybu celou),
  • a nebo cena základní a k tomu příplatek za každých xx deka navíc (ale kolik gramů už je navíc, nikdo neví).

Těch tři sta gramů mějme uloženo v hlavě, a pak se přímo obsluhy zeptejme, jak velké pstruhy připravují a kolik průměrně jedna porce pstruha váží. Je to dobré vědět pro oba případy:

  • Buď cena nebude tak hrozná, jak jsme si představovali,
  • a nebo si raději objednáme něco jiného, třeba smažený květák.

4_pstruh-v-troube

Jak ze pstruha udělat „rybí surovinu“

Když koupíme pstruha mrazeného nebo filetovaného, žádnou neobvyklou péči předem mu nemusíme věnovat. Snad je to, že mrazenou rybu necháváme povolit přirozeným způsobem. Při násilném rozmrazování (v mikrovlnce nebo v horké vodě) maso zkašovatí. To platí o všech rybách.

Čtěte také:  Linecké tvarohové řezy aneb Byl předobrazem cheesecaku linecký koláč s tvarohem?

pstruh_bez_hlavy_mpČerstvé pstruhy nejprve vykucháme, pak je řádně osolíme a necháme odležet. Pstruzi pustí nadbytečnou vodu. Asi tak za dvacet minut pstruhy utěrkou utřeme do sucha a můžeme upravovat podle konkrétního předpisu. Pstruha nesvlékáme z kůže, ta je jedlá, považovaná za lahůdku ke pstruhu patřící.

  • Poznámka: Kuchání pstruha je úplně stejné, jako je popsáno a nafoceno v  článku o pečení makrel v troubě.
    Bývá zvykem pstruhovi nechat hlavu. Není to z žádného závažného nebo rituálního důvodu („NIKDY“!), ale proto, že v oblasti hlavy má pstruh jemné maso, které někomu chutná.
    Každému ovšem nedělá dobře pohled na rybí hlavu na talíři. Když ji „upálíme“, nic, opravdu nic se nestane, je to vyzkoušeno – a nejen v naší domácnosti.

5_pstruh-po-mlynarsku

1. Pstruh na másle: Nejlepší bývá často nejjednodušší

Většina těch, kteří mívají častěji co do činění se pstruhem, se nezávisle shodne na tom, že nejchutnější úpravou je pečení (nebo smažení) pstruha na másle. Osobně se přikláním k technologii pečení v troubě, protože to je bezpečné, téměř bezstarostné a se zaručeným výsledkem.

6_pstruh-nejlepsi-recept

Nasoleným a pstruhům vložím do břišní dutiny nějakou snítku čerstvého koření: tymián, šalvěj, meduňku, exotičtější odrůdu máty (třeba citronovou), rozmarýn, snítku divokého kmínu, okolík se semínky bršlice, dva lupeny medvědího česneku, řapíkatý celer, cibulovou nať, petržel, kopřivu, celerovou nať – výběr je široký.

  • Kdo nemá, použije bylinky suché, které jsou běžně v „kredenci“: kmín, tymián, estragon, provensálská směs, paprika, citronová tráva…
  • a nebo si lze vypomoct i zásobách domácí zelené lékárničky: šalvěj, meduňka, máta, mateřídouška…

Pak rybu obalím v hladké, polohrubé, bramborové moučce nebo kukuřičné mouce, do níž jsem rozmíchala trochu soli a dále drcený kmín, mletou papriku nebo obojí (někdo dává třeba pepř).

Pstruhy vložím do máslem vymazaného pekáče, pokladu kousky másla, přidám i moukou lehce poprášené mlíčí a vložím do předehřáté trouby.  Předehřívám ji proto, aby dlouhým pobytem v rozehřívající se troubě maso zbytečně nerozměklo. Peču přikryté asi deset minut při 200 stupních Celsia, pak poklici sundám a dopékám, dokud není povrch zlatavě nahnědlý – asi dalších deset minut, někdy kratší dobu. Během pečení několikrát poliji máslovým výpekem.

Přílohy podávám zvlášť, aby byl na talíři dostatečný prostor k manipulaci s rybou a strávníkovi se nemíchaly kosti do brambor.

7_peceny-pstruh-s-krustou

Jde to i bez hlavy a kostry

Když vím, že u stolu s pstruhem budou také děti, a nebo jiné osoby, které by mohly mít problémy s otevíráním ryby a uvolňování kostry, připravím pro ně pstruha bez hlavy. V klidu kuchyně vyjmu z upečených bezhlavých porcí kostru a kosti, srovnám do původního tvaru a přílohu už mohu podat rovnou na talíř. Toto opatření se osvědčilo:

  1. Nikdo nemusí poslouchat dětské poznámky, že „ta ryba má hlavu, blé“;
  2. Zabrání se tomu, aby u tabule někdo dospělý „hrabal“ dítěti v jídle, jež mu bylo hostitelem předloženo (s oblibou dělají matky);
  3. Také to je vhodné, když pstruha připravujeme pro osobu starší, která potřebuje sérii různých brýlí, aby viděla do talíře i na spolustolovníky.

8_pstruh-s-bramborem

 2. Pstruh pečený s krustou

Jestliže nám štěstí přeje a pstruzi se v naší kuchyni objeví podruhé nebo i potřetí za sezonu, upeču je sice rovněž v troubě, na másle, s břichem naplněným nějakým voňavým zeleným „bejlím“, ale neobaluji je v mouce. Jejich horní bok pokryji vrstvičkou hmoty, která se při pečení spojí v chutnou a křupavou krustu. Ona vytvoří vlastně jen takové labužnické sousto. Když strávník dostane rybku, vidličkou ochutná, ocení, ale jak rybu rozevře, aby vyndal kostru, krustu převrátí a setká se s ní až na vidličce – v soustech s kůžičkou. Hmotu na posyp obvykle připravuji:

  • ze směsi strouhanky, másla a výraznějšího koření;
  • strouhanka, máslo, drcený česnek;
  • strouhanka máslo, ořechy nebo mandle;
  • lze také strouhanka, smetana a parmezán…

9_peceni-pstruha

Recepty na pečeného pstruha ze sešitu výstřižků

Znát jen dva recepty na přípravu pstruha, i když osvědčené a nespočetněkrát vyzkoušené, to by bylo málo. Prohledala jsem proto oddíl „Pstruh“ ve svém archivu receptů pocházejících ještě z doby předinternetové. Vyloučila jsem všechny, v nichž byl použit kečup coby surovina, dále šunka, salám, párky a eidam, kořenící směs na ryby, vegeta. Odložila jsem recepty na pstruhy filetované a na některé pstruží speciality, které se zaslouží vlastní prostor.

  • Poznámka: Obrázky mezi recepty se nevztahují k textu, ale mohou posloužit jako inspirace pro další možnou kuchyňskou úpravu nebo servírování pstruha.

10_pstruh-peceny-s-hranolkami

3. Pstruh po mlynářsku

  • Čtyři malí pstruzi, sůl, hladká mouka, olej, máslo, citronová šťáva, petrželka.
    Postup práce:  Očištěné, vykuchané, případně rozmrazené pstroužky osolíme na povrchu i uvnitř a lehce je obalíme v hladké mouce. Na pánvi rozehřejeme olej, vložíme pstruhy a zvolna po obou stranách opékáme. Hotové rozdělíme na horké talíře, z pánve slijeme přebytečný olej, přidáme máslo, rozpustíme je a nalijeme na ryby, které na talířích ještě pokapeme citronovou šťávou a posypeme petrželkou.
    Podáváme s vařenými brambory a se salátem.
Čtěte také:  Pikantní paprikový protlak a jiné finty, jak zpracovat papriky nižší jakosti

4. Pstruh po francouzsku

  • 4 pstruzi, 6 dl vody, 1,5 dl bílého vína, 1 malá mrkev, 1 střední cibule, 2 lžíce octa, 2 bobkové listy, 5 celých pepřů, na špičku kulatého nože tymián, sůl, 2 lžíce sekané zelené petrželky.
    Postup práce:  Mrkev a cibuli nakrájíme na plátky, zalijeme vodou, doplníme octem, solí i kořením, včetně zelené petrželky, a vaříme na mírném ohni čtvrt hodiny. Přecedíme, přidáme víno, vložíme pstruhy a zvolna vaříme bez pokličky do změknutí. Ryby musí být v tekutině stále ponořené, proto podle potřeby přiléváme vodu. Měkké pstruhy po částečném prochladnutí vykostíme a vložíme zpět do vývaru, už však nevaříme.
    Takto připraveného pstruha podáváme studeného, pokapaného trochou vývaru a obloženého čerstvou zeleninou

5. Pstruh v závoji

  • 1 středně velký pstruh, 1 lžíce mletého kmínu, 1 lžička petržele, 2 kolečka citrónu, rostlinné máslo na pečení, 1 dlouhý plátek sýra na závoj.
    Postup práce:  Jeden vykuchaný, šupin zbavený pstruh i s hlavou se posype solí, kmínem, petrželkou, obalí se v mouce. Poté se peče v ohnivzdorné míse vyložené rostlinným máslem břichem dolů. Na hřbet pstruha se položí dlouhý tenký plátek sýra a okoření petrželkou. Nechá se zapéci až sýr zrůžoví.
    Podáváme s  brambory a pstruha ozdobíme plátkem citrónu.

pstruh_citron2_pixabay_mp

6. Pstruh po labužnicku

  • Čtyři  pstruzi, sůl, 5 lžic másla, mlíčí, 200 g žampiónů, šťáva z 1 citrónu, petrželová nať.
    Postup práce:  Očištěné a vykuchané pstruhy osušíme, osolíme a na polovině rozehřátého másla pečeme nejprve zprudka, pak na mírném ohni. Mezitím na druhé polovině másla podusíme nakrájené mlíčí a žampióny nakrájené na plátky a zakapané citrónovou šťávou. Před koncem dušení omáčku ochutíme sekanou petrželovou natí. Touto směsí přeléváme na talíři pstruhy. Podáváme s vařenými brambory.

7. Plněný pstruh

  • Jeden asi 400 g pstruh.
    Na nádivku: 1 žemli, 0,25 l mléka, 20 g másla, 1 vejce, sterilované žampióny, sardelovou pastu, 20 g másla na pečení, 0,05 l bílého vína, pepř celý, petrželku a sůl.
    Postup práce: Pstruha podélně rozřízneme, vyjmeme mu páteř a vnitřnosti a vymyjeme. Připravíme si nádivku: žemli pokrájíme na kostičky a pokropíme mlékem, smícháme s máslem, žloutkem z vejce a kořením. Přidáme posekané sterilované žampióny a naplníme směsí rybu. Pstruha pečlivě zašijeme, osolíme a opečeme prudce na másle ze všech stran, potom podlijeme vínem a zvolna dodusíme.

pstruh_citron_pixabay_mp

8. Židovský haličský pstruh

  • Pstruha očistíme a vykucháme, ponecháme ho vcelku, jen odstraníme z hlavy oči. Důkladně ho opláchneme, osušíme a potřeme solí, rozetřeným česnekem, opečeme a dovnitř vložíme snítky zelené petrželky. Zakapeme citronem a prudce smažíme na obou stranách na oleji do zlatova.
    Podáváme s bramborovými plackami.

9. Tatranský pstruh s bramborami

  • 300 g pstruha, 50 g slaniny, 1 malá cibule, 10 g sladké papriky, 1 lžíce hladké mouky, 50 g žampionů, 50 g rajčat, zelená petrželka, 100 g brambor, sůl, kmín.
    Postup práce: Na rozpuštěné slanině osmahneme drobně nakrájenou cibuli a žampiony. Vykuchaného pstruha osolíme, obalíme ve směsi hladké mouky s paprikou a pečeme za přelévání v základu slaniny se žampiony. Ke konci pečení přidáme spařené a oloupané rajče.
    Podáváme s vařenými brambory, zdobíme zelenou petrželkou.

pstruh_alobal_ilustračni_freeimages_mp

10. Pstruh zapékaný v těstě

  • Čtyři pstruzi, 250 g másla, 2- 3 šalotky, 2 stroužky česneku, 50 g sekané petržalky, 10 g kerblíku, 
    sůl.
    Těsto: 500 g hladké mouky, 100 g másla, 200 mléka, 50 g soli.
    Postup práce: Dvě hodiny předem si připravíme těsto. V mouce uděláme důlek, přidáme máslo, mléko, sůl a zpracujeme na vláčné těsto, které se nesmí lepit. Dvakrát prohněteme, zabalíme do ubrousku či fólie a dáme do chladničky.
    Z másla, sekané petržalky, kerblíku, česneku, šalotek a soli připravíme ochucené máslo-bylinkové.
    Pstruhy zbavíme ploutví, hlavy ponecháme a vykucháme. Otřeme vlhkou utěrkou. Máslem vymažeme zapékací mísu, předehřejeme troubu.
    Těsto rozdělíme na dva díly. Prvním vyložíme dno mísy, pstruhy na ně položíme (silně je do těsta vmáčkneme), vytáhneme a jamky naplníme bylinkovým máslem. Máslem vymažeme i vnitřky pstruhů a položíme je zpět na těsto. Na každého pstruha položíme ještě kousek bylinkového másla.
    Druhý díl těsta vyválíme a přiložíme opatrně na pstruhy. Oba díly těsta kolem každého pstruha k sobě přitiskneme, aby každý pstruh byl hermeticky uzavřen ve své jamce. Těsto na povrchu lehce potřeme máslem a pečeme v troubě 20 -30 minut.

11. Pstruh s pažitkovou omáčkou

  • Dva menší vykuchaní pstruzi, cibule, hrudka másla, lžíce hladké mouky, 2 lžíce posekané pažitky.
    Postup práce: Opláchnuté a v utěrce osušené ryby zalijte v kastrole studenou vodou. Přidejte sůl, pepř a na hrubo nakrájenou cibuli. Vše přiveďte do varu a na mírném plameni nechte dojít do měkka. Z másla a mouky připravte ve vedlejším rendlíčku světlou jíšku, kterou zalijte vývarem z pstruhů a dobře asi deset minut nechte povařit. Do hotové omáčky vmíchejte pažitku a kousek másla na zjemnění. Pstruhy vytáhněte a nechte okapat. Ryby podávejte na vyhřáté míse a omáčku zvlášť v omáčníku. Výtečnou přílohou mohou být vařené brambory.

12. Grilovaný pstruh Tikin-Xik (z Mexika)

  • Potřebujeme malé vykuchané pstruhy, které potřeme směsí z rozdrceného česneku, chilli papriček, tlučeného kmínu, oleje, citronové šťávy a soli. Necháme asi 1 hodinu odležet v chladu. Grilujeme po obou stranách a nakonec posypeme sekanými mandlemi.
    Podáváme s pečenou kukuřicí a paprikovým salátem.
Čtěte také:  Omáčka jako hlavní chod? Proč ne, když to je hodolanská nebo kyselka se smetanou

pstruh_omacka_pixabay_mp

13. Pstruh s mandlemi a kaparovou omáčkou

  • Čtyři filátka z pstruhů, 2 vejce, petrželka, loupané mandle, máslo na osmažení, bílý pepř, kapary (asi polovina skleničky), sůl, bílé víno, citrónová šťáva, bílý jogurt.
    Postup práce: Vykostěna filátka ze pstruha osolíte, pokapete citrónem a rychle osmažte po obou stranách na másle. Pak smícháte oloupané mandle s vejci a sekanou petrželkou. Směsí filátka přelijete a pečete na grilu nebo v troubě další tři minuty, dokud se vejce nesrazí a mandle nezačnou zlátnout. Nyní smícháte bílý jogurt, sterilované kapary, bílý pepř, bílé víno a sůl. Omáčkou zalijete upečeného pstruha a podáváte.

14. Pošírovaný pstruh

  • Čtyři pstruzi, 2 mrkve, 2 cibule, 1 pórek, 1 svazeček petržele, 1 citron, 10 zrníček pepře, 2 bobkové listy, sůl, 600 ml vody, 600 ml suchého bílého vína.
    Postup práce: Do vody s vínem přidáme nakrájenou zeleninu a zbytek přísad. Přivedeme do varu, odstavíme a necháme 10 minut stát. Opět přivedeme do varu, odstavíme a do vroucího nálevu vložíme ryby (nevaříme!). Po 10 až 15 minutách pstruhy opatrně vyndáme, pokapeme citronem, ochutíme pepřem a solí a podáváme s tatarskou nebo křenovou omáčkou.
    Můžeme si ovšem připravit i omáčku vlastní: Z přecezeného nálevu odvaříme vodu, aby zůstalo asi 10 ml tekutiny, přidáme stejné množství smetany a ochutíme koňakem a pepřem. Jako přílohu podáváme vařené brambory.

pstruh_ilustračni_freeimages_mp

15. Pstruh na víně

  • Čtyři menší pstruzi, sůl, 2 lžíce másla, 2 lžíce oleje, 4 rajčata, 3 barevné papriky, 1 cibule, pepř, 1 dl červeného vína.
    Postup práce: Očištěné pstruhy omyjeme, osušíme, osolíme, urovnáme do pekáčku na rozpuštěné máslo a vložíme do předehřáté trouby. Na oleji osmahneme na kolečka nakrájenou cibuli, přidáme spařená a oloupaná rajčata, očištěné, na proužky nakrájené papriky. Opepříme, přidáme víno a podusíme. Podáváme nejlépe s krajíčky tmavého chleba.

16. Pečený pstruh s řapíkatým celerem v alobalu

  • Čtyři pstruzi po 250 g, 150 g řapíkatého celeru, 150 g žampionů, sůl, 100 g másla, čerstvý koriandr, alobalová fólie:
    Postup práce: Vykuchanou rybu osolíme a naplníme poloviční dávkou řapíkatého celeru a očištěnými nakrájenými žampiony. Pokapeme citronovou šťávou, posypeme nasekaným koriandrem nebo petrželkou a necháme v chladničce 1 hodinu odpočinout. Kus alobalu (dost velký, abychom do něj mohli zabalit pstruha) potřeme uprostřed máslem. Na vymazaný alobal položíme pstruha, posypeme zbytkem celeru, žampionů, koriandrem (petrželkou) a navrch dáme zbytek másla. Okraje fólie přeložíme a přitlačíme. Troubu rozpálíme na 220 °Celsia, vložíme zabalené pstruhy a 25 minut pečeme, dokud se alobal nenafoukne. Pstruhy ještě zlehka opečeme na másle a podáváme s bramborem pečeným ve slupce.

17. Pstruh z Doubs (Francie), Truites du Doubs

  • 1 polévková lžíce octa, 1 kávová lžička soli, 4 vykuchaní pstruzi, 4 polévkové lžíce másla, 4 kávové lžičky kaparů.
    Postup práce: Vodu v hrnci přivedeme do varu. Přidáme sůl a ocet. Pstruhy opatrně očistíme. Stáhneme oheň. Pstruhy přidáme do vařící vody a necháme je v ní asi 15 minut, ale nevaříme. Ryby položíme na ohnivzdorné talíře, poklademe vločkami másla a rozložíme na ně kapary. Vložíme je do předem vyhřáté trouby asi na 250 stupňů Celsia. Když se začne máslo škvařit, ihned podáváme. Nejvhodnější příloha: Chléb. Zapíjíme perlivým neuchatelským vínem.

Věděli jste, že…

podle odborníků na lidskou výživu je optimum spotřeby kolem 17 kg ryb na osobu a rok? Průměrná roční spotřeba ryb na jednoho obyvatele zeměkoule činí 16 kg. Statistická roční spotřeba na jednoho obyvatele Evropské unie je pouze 11 kg.V České republice je spotřeba ryb ještě nižší, neboť dlouhodobě stagnuje na necelých 6 kg. Spotřeba sladkovodních ryb u nás představuje hodnotu nižší než 1,5 kg na osobu ročně (při započítání ryb získaných chovem včetně úlovků ryb na udici). Zdroj: Situační a výhledová zpráva Ryby vydaná v listopadu 2016 Ministerstvem zemědělství ČR.

https://makova-panenka.cz/wp-content/uploads/2017/08/6_pstruh-nejlepsi-recept.jpghttps://makova-panenka.cz/wp-content/uploads/2017/08/6_pstruh-nejlepsi-recept-150x150.jpgreceptarHlavní jídlaRECEPTY ZE ZAHRÁDKY A DVORAjak na pstruha,jak se peče pstruh,jak upéct pstruha,nejlepší pstruh pečený,pečený pstruh na másle v troubě,pstruh na másle,pstruh na másle recept,pstruh na másle v troubě,pstruh pečený labužnický,pstruh pečený na másle,pstruh pečený nejlepší,pstruh pečený plněný,pstruh pečený po francouzsku,pstruh pečený po mlynářsku,pstruh pečený po židovsku,pstruh pečený recept,pstruh pečený s bylinkovou krustou,pstruh pečený s citronem,pstruh pečený s kapary,pstruh pečený s omáčkou,pstruh pečený s ořechy,pstruh pečený tatranský,pstruh pečený v alobalu,pstruh pečený v těstě,pstruh pečený v troubě,pstruh pečený židovský,pstruh recepty,pstruh v troubě,recept na pstruha,ryby receptyNejlepší recept na pečeného pstruha? To není jen pstruh na másle pečený v troubě. • Pečený pstruh, recepty. • Kde vzít pstruha, a nekrást? • Co se pstruhem, když není vykuchán? • Mýty kolem pstruha – kdo je vytváří? • Pečení pstruha v troubě. • Nejlepší recept na pstruha – potvrzeno rybáři i kuchaři. • To...Blog o zahradničení, pěstování a receptech
Tento článek Makové panenky je užitečný. Uložte si ho.